35

שמירה על פרטיות בשליחת אימייל לרשימת תפוצה

 • 31/7/2010
 • 3,515 צפיות

האם אתם שומרים על פרטיותם של לקוחות ושל חברים כאשר אתם שולחים אימייל לרשימת תפוצה?

לא מעט פעמים, אני מקבלת אימייל מחברים, מלקוחות או אחרים, שרוצים לשמח אותי ואת שאר חבריהם, או ליידע אותנו באיזה עניין חשוב ואני מגלה שאני יכולה לראות את כתובות המייל של כל החברים שלהם ולמעשה הם יכולים לראות את שלי.

אותם אילו שמעברים את הדואר קדימה, משתמשים ברשימת תפוצה גלויה ובנוסף, לא מוחקים את כל ההעברות שעשו קודם, גורמים לנזק לכולנו במודע או שלא במודע.

לא רק שהאימייל מלוכלך וצריך לגלגל אותו למטה כדי לראות מה בכלל שלחו לנו, אלא בנוסף הוא תורם לאחרים, ובעיקר לחברות גדולות שאוגרות כתובות מייל של אנשים, לראות את כל הכתובות של המשתמשים שהעבירו אותו קדימה. אז אם אני חברה ששולחת דואר זבל, זה מעולה בשבילי, שהרי קיבלתי מתנה – כתובות של אחרים.

בואו נלמד למה זה כל כך רע, כיצד למנוע זאת, נפסיק עם חוסר שמירת הפרטיות הזו ונשקיע רק דקה קלה כדי ללמוד איך לשלוח למכותבים רבים תוך שמירה על פרטיותם.

כשאתם מעבירים דואר, או שולחים אחד חדש לרשימת תפוצה, אתם יכולים להכניס את כתובות חברכם או לשדה הרגיל שנקרא בעברית "אל" או באנגלית To, או לבקש שהתוכנה תציג לכם שדה בשם BCC  שנקרא בעברית עותק מוסתר. בחירה באפשרות זו תוסיף שדה נוסף בכל פעם כשאתם מעבירים אימייל או יוצרים אחד חדש.

מה ההבדל ולמה זה כל כך חשוב?
בשדה הראשון (To) כולם רואים את כולם, כולם מגלים מה הכתובות של השני, הפרטיות של החברים שלכם לא נשמרת אבל הגרוע מכל, אתם חושפים את הכתובות של חבריכם לחברות ששולחות אחר כך דואר זבל ווירוסים.

כל מי שמעביר קדימה את האימייל ששלחתם ולא מוחק את כל ההעברות האחרות שיש בפנים למעשה ממשיך בדבר רק שהפעם נוסף גם המייל שלכם לעניין. הרעיון – לשלוח אימייל נקי שגם שומר על פרטיות, וגם כמובן הרבה יותר נעים לקריאה.

כאשר משתמשים בשדה של "עותק מוסתר" אף אחד לא רואה את האחר, הכתובת נשארת מוסרת וחבויה מעיני כל.

מצורפים כאן צילומי  מסך למק, אאוטלוק, ג'ימייל, יהו…. (ייתכן שבחלק מן התוכנות הדברים השתנו אך הרעיון נשאר אותו הרעיון) ואז כולכם תוכלו לדעת כיצד להציג את השדה הזה.

1. אפל מייל – Apple Mail

2. מייקרוסופט אאוטלוק – Microsoft Outlook

3. ג'ימייל – Gmail

4. יהו – Yahoo

5. הוטמייל – Hotmail

תגובות

 1. תודה לך, שלומית היקרה,
  על הטיפ הנהדר. מאז שקראתי אותו, הפכתי
  למלכת המיילים המאובטחים והנקיים.
  אני מקפידה להעביר את התורה הלאה,
  לכל אנשי הקשר שלי.
  חן חן לך ולאתר המצוין שלך.
  שחף

 2. מעולה!!!!
  תודה רבה!!!

הוספת תגובה

האימייל שלך לא יוצג.

*