75

על התקנת תוכנות הענן של אדובי עם תמיכה בעברית

  • 22/1/2017
  • 827 צפיות

שלום לכולם
לאחרונה אני מקבלת הרבה פניות של משתמשי אדובי שעברו לתוכנות של הענן: "העברית שלי נכתבת הפוך", "אני לא מוצא את מה שכתוב במדריך הגדרות עברית" וכיוב', על כן אני כותבת טיפ קטנטן זה.

הסיבה העיקרית לבעיות מסוג זה היא התקנת גרסה לא נכונה של התוכנות.

כדי לעבוד בעברית התוכנות בהן אנו משתמשים צריכות להכיל רכיבים תומכי עברית ועל כן צריכים להתקין גרסאות בהן רכיבים אלו קיימים. לשם כך, עליכם לגשת להעדפות ההתקנה ושם לבקש התקנת גרסה תומכת עברית.

צפו בצילום המסך הבא כדי להבין מה עליכם לעשות:

חשוב:
לאחר ההתקנה, קראו את "מדריך הגדרות עברית" המותאם לאינדיזיין (אך בהחלט ניתן ללמוד דרכו את השיטה בה אדובי תומכת בעברית ולהתאים את ההגדרות לשאר התוכנות) שילמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לעבוד בעברית בצורה תקינה, כולל הסברים על הכנסת מילים בשפות זרות אל תוך פסקה בעברית. ללא הכרה יסודית של הגדרות אלו, אתם עלולים למצוא עצמכם שוב ושוב מסתבכים עם העברית בעיקר כאשר יש בתוכה שפה זרה והרבה ספרות.

הערה אישית שלי:
מידי פעם, משהו עצוב שאין לתוכנה מנשק עברי. וכן, לא טעיתי. אומרים מנשק ולא ממשק, ראו כאן.

אני מבינה שלא כולם יודעים אנגלית וזה אכן חסרון, אולם לפעמים זה המצב. אך ה-חסרון בשימוש בתוכנה עם מנשק עברי הוא למעשה איבוד התקשרות עם העולם הגדול המדבר אנגלית. ישנם עשרות אתרים המספקים לכם (בחינם) פתרונות, הדרכות, רעיונות ועוד, אולם רובם באנגלית. כאשר מופיעה הודעת שגיאה, כיצד תוכלו לחפש ולהבין מה קרה כאשר אינכם יודעים איך לכתוב את השגיאה באנגלית? באתר של אדובי יש פורום משתמשים גדול מאוד בו כותבים אנשים מכל העולם, משתפים בעיות שלעיתים זהות לבעיות שלנו וכמעט תמיד ניתן למצוא פתרון כי תמיד יש מי שעונה.

והאמת? זה לא כל כך קשה. מאחר ומרבית המונחים חוזרים על עצמם, גם בתוך התוכנה עצמה וגם בין תוכנה לתוכנה, אז פותחים מילון כמה פעמים (אפשר גם לכתוב את המילה בכלי התרגום של גוגל ולבקש שידבר אותה בעזרת לחיצה על כפתור הרמקול) ואחרי שלומדים אותם הכל נעשה קל.

שלומית :)

אהבתם את הטיפ? כל תגובה תתקבל בשמחה :)

הצטרפו לדף אדובי ישראל בפייסבוק
ולקבוצת הדיון של אדובי אינדיזיין בישראל

תגובות

  1. תודה רבה על מאמר זה וכן על כל האתר !!!

הוספת תגובה

האימייל שלך לא יוצג.

*