20

צילום מסך במק

 • 17/7/2010
 • 11,141 צפיות

במק, צילום המסך לא רק שפשוט, אלא מאפשר לצלם חלקים מן המסך, מאפשר לבחור האם לשמור על שולחן העבודה (Desktop) או בלוח גזירות או זיכרון זמני (Clipboard).

היתרון בלשמור בלוח, הוא שאז למשל פותחים הודעת דואר חדשה, ופשוט מצרפים את מה שצילמנו לפני רגע (Command+V) נוח מאוד. להלן פירוט האפשרויות השונות:
קומנד+שיפט+3 = צילום של כל המסך
קומנד+שיפט+4 = סמן העכבר הופך לצלב אותו ניתן לגרור על השטח שרוצים לצלם, בתום הגרירה נוצר קובץ על שולחן העבודה.
קומנד+שיפט+4 = סמן העכבר הופך לצלב ואם לוחצים על מקש הרווח זה הופך לאייקון של מצלמה שתצלם רק את החלון שרוצים. העברת אייקון המצלמה מעל חלון אחר תאיר אותו כדי שתדעו את מה אתם מצלמים. לחיצה עם אייקון זה תיצור קובץ על שולחן העבודה.

הכי טוב...
במידה ורוצים שהצילום לא יישמר על שולחן העבודה ויעבור ללוח הגזירות (Clipboard) על מנת שתצרפו אותו מיד למקום אחר (למסמך שלכם, לאימייל, לפוטושופ וכו') פשוט צריך להוסיף את מקש הקונטרול בזמן שמצלמים.

תגובות

 1. האם יש אפשרות להגדיר רזולוציה בצילום מסך (הדיפולט הוא 72, האם אפשר להגדיל ל-300?)

  תודה
  דנה

  • לא. בשביל זה את צריכה מצלמה מיוחדת שמחוברת למסך. יש תוכנות שבהן את יכולה להגדיר כל מיני הגדרת, אבל אל תשכחי שהמסך עצמו עובד ברזולוציה של 72….

 2. שלום שלומית

  ניסיתי לממש את הטיפ לגבי שמירת תצלומי מסך שלא על שולחן העבודה, אך זה לא עובד לי. קומנד+קונטרול+שיפט+4 וזה לאעדיין נשמר על שולחן העבודה. אשמח לעצה (שייך למערכת? אני עדיין במערכת ישנה 10.6) תודה

  • שלום רב
   את/ה עושה לא נכון.
   את הקונטרול מוסיפים בעת הצילום, כלומר, קודם בוחרים את אפשרות הצילום, למשל קומנד+שיפט+4, ואז מתקבל סמן הצלב, ורק אז לוחצים על הקונטרול (מבלי ללחוץ על האחרים) כדי שזה יישמר בלוח גזירות ולא על שולחן העבודה.
   רק בפקודה שמצלמת ישר ללא בחירה, מוסיפים את הקונטרול לצילום עצמו (באפשרות הראשונה לצילום כל המסך).
   בברכה
   שלומית

הוספת תגובה

האימייל שלך לא יוצג.

*