89

תוכן עניינים – תכונה חדשה באינדיזיין CC 2018

  • 30/11/2017
  • 396 צפיות

בטיפ מס' 79 למדתם להכין תוכן עניינים. ורצוי שתכירו אותו לפני שאתם קוראים טיפ זה.

בגרסת אינדיזיין CC 2018, נוספה תכונה חדשה המאפשרת להסיר שבירת פסקה ידנית בעת יצירת תוכן עניינים. תכונה זו אכן הייתה חסרה ואדגים אותה בטיפ זה. שאר הדברים לא השתנו.

מהי שבירת פסקה ידנית?
שבירת פסקה ידנית עושים באמצעות הכנסת הסימן Forced Line Break באמצע פסקה על מנת לשבור שורה באמצעה ולהעבירה לשורה הבאה. את הסימן תמצאו בתפריט תחת Type>Insert Break Character>Forced Line Break או באמצעות לחיצה על שילוב המקשים Shift+Enter.

אפשרות זו שומרת על הפסקה כיחידה אחת ולא הופכת אותה לשתי פסקאות כפי שהיה קורה לו היינו מכניסים שבירת פסקה רגילה (אנטר). כאשר אנו נמצאים במצב צפיה של סימנים נסתרים (Type>Show Hidden Characters) ניתן להבחין בסימן נסתר של שבירת פסקה שנראה כך:

בדוגמא לעיל, יש כותרת המכילה את מס' הפרק ושמו. לכותרת זו יש סגנון פסקה אחד ובתוכו סגנון מקונן למס' הפרק (ניתן להוריד בעמוד זה את המדריך לסגנונות מקוננים באינדיזיין.

כותרת זו צריכה להופיע בתוכן העניינים באופן אחר, כך שמס' הפרק ושם הפרק יהיו בשורה אחת. לשם כך, צריך למעשה להסיר את השבירת הפסקה ידנית (Forced Line Break) על מנת ששם הפרק ייכנס לאותה השורה. זו התכונה הנוספת שהוכנסה לתוכן העניינים וניתן למצוא אותה בתפריט ההגדרות של תוכן עניינים כפי שתוכלו לראות בצילום המסך הבא:

כאשר אפשרות זו מסומנת, בעת יצירת תוכן עניינים, אינדיזיין תסיר את השבירת פסקה ידנית, הפסקה תהפוך לשורה אחת (או יותר, תלוי בכמות המלל) ותחיל עליה את הסגנון שבחרתם עבור סוג מלל זה לתוכן העניינים. צילום המסך הבא ידגים לכם את מראה הכותרת בעמוד מול מראה הכותרת בתוכן העניינים:

***מומלץ להשאיר רווח לאחר הנקודותיים ב־״פרק א׳״ כדי שגם הוא יופיע בתוכן העניינים כדי ששם הפרק לא יצמד אליהם.

 

עד כאן להיום,
להתראות
משלומית

אהבתם את הטיפ? כל תגובה תתקבל בשמחה :)

עדכונים נוספים בדף העסקי בפייסבוק – שלומית אינדיזיין – InDesign Wizard
הצטרפו לדף אדובי ישראל בפייסבוק
ולקבוצת הדיון של אדובי אינדיזיין בישראל

הוספת תגובה

האימייל שלך לא יוצג.

*